Pranckietis su Landsbergiu dalyvaus diskusijoje apie nerimą keliančias demokratijos mažėjimo pasaulyje tendencijas

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčiais JAV nevyriausybinių organizacijų atstovais, atvykusiais dalyvauti Lietuvos Respublikos Seimo ir Parlamentinio demokratijos forumo organizuojamoje tarpparlamentinėje diskusijoje „Europa ir Jungtinės Amerikos Valstijos: transatlantinio solidarumo patvirtinimas“.

Susitikime su ministru dalyvavo Nacionalinio demokratijos fondo generalinis direktorius Barry Jackson, Hudsono instituto programos prieš kleptokratiją vykdomasis direktorius Charles Davidson ir kiti nevyriausybinių organizacijų atstovai.  Pirmadienį ministras taip pat susitiks su vėliau į Vilnių atvyksiančiu Nacionalinio demokratijos fondo prezidentu Carl Gershman.

Ministras su iš JAV atvykusiais ekspertais aptarė aktualius Lietuvos saugumo iššūkius, priemones užtikrinti saugumą ir sąjungininkų paramą šioje srityje. Lietuvos diplomatijos vadovo ir transatlantinės  politikos ekspertų susitikime vyko diskusija transatlantinės darbotvarkės bei dvišalių Lietuvos ir JAV santykių temomis. Susitikime pabrėžta Šiaurės Atlanto aljanso svarba, būtinybė visomis priemonėmis kovoti prieš terorizmą ir „Islamo valstybę“, aptarti  kibernetinio, informacinio ir ekonominio saugumo klausimai ir demokratijos skaidos būtinybė.

Šį sekmadienį Seime vyksiančioje tarpparlamentinėje  diskusijoje bus aptartos nerimą keliančios demokratijos mažėjimo pasaulyje tendencijos, nauji iššūkiai ir transatlantinio bendradarbiavimo ateitis, bus ieškoma naujų būdų solidarumui užtikrinti ir įvertintos Rusijos atgrasymo priemonės.

Renginyje dalyvaus Viktoras Pranckietis, Vytautas Landsbergis, Lietuvos, Latvijos, Gruzijos ir Moldovos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai, politikai bei aukšto rango ekspertai iš JAV ir ES mokslinių centrų.

Šaltinis: urm.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus