Prancūzija ir Britanija prašo skubaus JT Saugumo Tarybos posėdžio dėl Sirijos

Prancūzija ir Didžioji Britanija paprašė skubiai surengti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį padėčiai Sirijoje aptarti, nes ten nesilaikoma 30 dienų paliaubų, antradienį sakė diplomatai.

Taryba turi susitikti trečiadienį. Posėdyje ketinama aptarti nesiliaujančius aviacijos smūgius ir susirėmimus Sirijos Rytų Gutos anklave, nors prieš 10 dienų Saugumo Taryba pareikalavo ugnies nutraukimo.

Parėmus Rusijai, Saugumo Taryba vasario 24 dieną vienbalsiai priėmė rezoliuciją, kuria reikalaujama 30-čiai dienų nutraukti karo veiksmus, kad būtų galima nugabenti humanitarinės pagalbos krovinių ir evakuoti sužeistuosius bei ligonius.

Pirmadienį Rytų Gutą pasiekė pirma pagalbos vilkstinė, bet jos misija buvo nutraukta dėl aviacijos smūgių, per kuriuos šiame anklave, kaip nurodo stebėtojai, žuvo mažiausiai 68 civiliai.

Aviacijos smūgiai, artilerijos ir raketų ugnis šiame paskutiniame svarbiame sukilėlių anklave šalia sostinės Damasko nuo vasario 18 dienos pareikalavo šimtų gyvybių ir nusiaubė gyvenamuosius rajonus.

Naujausi organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) paskelbti skaičiai rodo, kad nuo puolimo pradžios jau žuvo maždaug 760 žmonių, tarp kurių yra ir mažiausiai 170 vaikų.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus