Prancūzijos užsienio reikalų ministras perspėjo JAV dėl nesėkmingų pastangų suskaidyti Europą

JAV mėginimai suskaidyti Europą pasmerkti žlugti, nes Vašingtonas nepajėgus kompensuoti tų privalumų, kuriuos Europos Sąjunga (ES) siūlo savo narėms, pareiškė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Žanas Markas Ero (Jean-Marc Ayrault) interviu laikraščiui “Le Journal du Dimanche”.

“Galiu drąsiai tvirtinti, kad bet koks bandymas suskaidyti europiečius ir juos kontroliuoti nesuveiks. Jungtinės Valstijos neturi visiškai jokios galimybės kompensuoti privalumų, kuriuos siūlo ES”, – ministro žodžius cituoja “Reuters”.

Ž. M. Ero taip pat pažymėjo, kad net Jungtinės Karalystės (JK) premjerė Teresa Mei (Theresa May), nepaisant referendumo dėl JK pasitraukimo iš ES rezultatų, JAV prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) pabrėžė, kad Europą būtina vertinti kaip “stiprią partnerę”.

Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos vadovas taip pat pabrėžė, kad Prancūzija nepakęs kišimosi į šalies prezidento rinkimus, tiek iš Rusijos, tiek iš JAV pusės. “Prancūzija, prancūzai, nepakęs, kad kas nors diktuotų jiems pasirinkimą”, – sakė Ž. M. Ero, dar kartą atkreipęs dėmesį į tai, kad Europos stabilumu turėtų būti suinteresuota tiek Maskva, tiek Vašingtonas.

Vasario 15 d. Europos Sąjungos užsienio politikos įgaliotinė Federika Mogerini (Federica Mogherini) išreiškė susirūpinimą dėl silpnėjančios JAV lyderystės: “Aš dar niekuomet nemačiau JAV tokių poliarizuotų, tokių susiskaldžiusių ir slegiamų konfliktų kaip dabar. Tačiau kas siekia globalios lyderystės, turi ir viduje būti stiprus, pasitikintis savimi ir ryžtingas”, – sakė ji Vokietijos laikraščiui “Welt”.

 

ELTA

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus