Prasideda “Samsung” vadovo teismas

Pietų Korėjos teismas ketvirtadienį pradeda pirmąjį faktinio “Samsung” vadovo Li Džei Jongo (Lee Jae-yong) bylos nagrinėjimą. Li Džei Jongas yra vienas iš įtariamųjų šalį supurčiusiame korupcijos skandale ir yra kaltinamas kyšininkavimu.

Kaip praneša BBC, Li Džei Jongas parengtiniame teismo posėdyje nedalyvavo, bet jo advokatas savo kliento vardu paneigė visus kaltinimus kyšininkavimu jungiantis dviem bendrovės padaliniams 2015 metais.

Manoma, kad Li Džei Jongas iš viso davė 43 mlrd. vonų (37,24 mln. dolerių) kyšių artimam žmogui iš buvusios Pietų Korėjos prezidentės Pak Kin Hė (Park Geun-hye) aplinkos. Taip Li Džei Jongas esą siekė įgauti valdžios atstovų pasitikėjimą keičiantis bendrovės vadovybei.

“Samsung” vadovybei pateikti kaltinimai susiję su prezidentės Pak Kin Hė artimos draugės Čoi Sun Sil (Choi Soon-sil) veikla. Anksčiau tyrėjai nustatė, kad pastaroji neteisėtai versdavo stambaus verslo atstovus aukoti milijonines sumas dviem su ja susijusiems nevyriausybiniams fondams.

48-erių metų Li Džei Jongas kaltinamas nurodęs pervesti į minėtus fondus dideles lėšų sumas mainais į šalies vadovybės paramą. Kaltintojų teigimu, Li Džei Jongas pervedė 41 mlrd. vonų (36 mln. JAV dolerių) į vieną iš Čoi Sun Sil fondų.

Tyrėjų nuomone, mainais “Samsung” buvo suteikta parama jungiant keletą bendrovės padalinių, kurių pagrindinis akcijų turėtojas buvo valstybinis pensijų fondas.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus