Premjeras: emigracija – tai iššūkis

Sprendžiant emigracijos problemą būtina kurti konkurencingas, našias darbo vietas, o tam reikalingas palankus investicinis klimatas, teigia Premjeras Saulius Skvernelis. Pasak Vyriausybės vadovo, dauguma iš Lietuvos išvykstančių žmonių šalį palieka, nes negali oriai gyventi ir pragyventi.

“Emigracija yra iššūkis, kurį turime bent jau sugebėti sustabdyti. Reikia, kad ateitų užsienio investicijos, kartu ir vietiniai investuotojai galėtų investuoti ir kurti konkurencingas darbo vietas: ne vien konkuruoti darbo užmokesčiu, kas šiandien vyksta, bet ir darbo našumu. Norėdami pasiekti darbo našumą, skatinsime verslą investuoti į modernias technologijas fiskalinėmis, mokesčių paskatomis”, – antradienį, po susitikimo su asociacijos “Investors’ Forum” nariais, Vyriausybėje kalbėjo Premjeras.

Kaip antradienį skelbia Statistikos departamentas, pernai iš Lietuvos emigravo 50,3 tūkst. nuolatinių šalies gyventojų, o imigravo – 20,2 tūkst. žmonių. Palyginti su 2015 m., emigrantų skaičius padidėjo 5,8 tūkst. (13 proc.), o imigrantų skaičius sumažėjo 2 tūkst. (8,9 proc.).

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus