Prezidentas V.Adamkus pasidalijo ilgai lauktomis žiniomis apie savo žmoną

Nuo praėjusio šeštadienio dėl virusinės infekcijos komplikacijų į ligoninę paguldyta pirmoji šalies dama ponia Alma Adamkienė, šį pirmadienį išleidžiama į namus. Tai 13 valandą naujienų portalui patvirtino pats prezidentas Valdas Adamkus.

„Sekmadienį ji jautėsi labai gerai. Silpnoka, tačiau pažanga yra padaryta. Prieš valandą gavau pranešimą iš ligoninės, kad ji yra išleidžiama. Šiuo metu yra išsiųstas automobilis į ligoninę. Valandos bėgyje Alma turėtų būti namuose.

Esu dėkingas gydytojams už priežiūrą, gydymą. Nerandu žodžių išreikšti savo jausmams“, – pakiliai nusiteikęs kalbėjo prezidentas.

Pasiteiravus, kokios pagalbos gali prireikti poniai Almai, išrašytai iš ligoninės, prezidentas tikino tiksliai visko nežinantis. „Kol kas dar neaišku, kokios pagalbos Almai reikės namuose. Po pietų bendrausiu su prižiūrinčia gydytoja. Tada ir gausiu visas reikalingas instrukcijas.

Apie tai, kad Alma išleidžiama, aš sužinojau ryte. Buvau prezidentūroje, dirbau kasdieninius darbus. Ten mane pasiekė žinia, kad Alma paleidžiama. Grįžau į namus, paprašiau vairuotojo nuvykti į ligoninę ir ją parsivežti.

Dabar aš Almos laukiu namuose su pagreitintu tempu plakančia širdimi. Net neabejoju, kad namuose ji atsigaus greitai. Tikiu, kad galės greitai grįžti gyventi tą gyvenimą, kurį gyvename visi kartu“, – džiaugsmo ir jaudulio neslėpė prezidentas.

Penktadienį matė progresą

Penktadienį pasiteravus, kaip be žmonos namuose jaučiasi prezidentas, jis prisipažino juntantis psichologinį sunkumą. „Buvo sunku ypač, kai nežinojau, į kurią pusę krypsta jos sveikata, tačiau nuo vakar į viską žiūriu labai optimistiškai ir pozityviai. Kiekvieną kartą, kai reikia grįžti vienam į namus, galite suprasti, pasichologiškai tai sunku priimti. Tačiau aš matau progresą ir pagerėjimą – sakau sau, kad palauksiu, kol ji sustiprės. Esu patenkintas, kad ji grįš sveika, sustiprėjusi“, – kalbėjo širdžių prezidentu vadinamas V.Adamkus ir padėkojo Lietuvos žmonėms už rūpestį jo šeima.

Vyresniems žmonėms infekcijos gali būti pavojingos

Primename, kad virusinės infekcijos, nepaisydamos nei amžiaus, nei sveikatos būklės, gali būti negailestingos kiekvienam, tačiau didžiausia rizika – vyresnio amžiaus žmonėms. Šiems ir taip susiduriant su silpstančia sveikata, peršalimas ir kitos virusų sukeliamos ligos bei uždelstas jų gydymas gali sukelti net pavojų gyvybei.

Būtent dėl virusinės infekcijos komplikacijų šeštadienį buvo paguldyta pirmoji šalies dama. Kaip teigė medikai, ponia Alma Adamkienė dar prieš žiemos šventes persirgo virusine infekcija, o tai, kas nutiko šeštadienį (prezidentas Valdas Adamkus ponią Almą ryte rado be sąmonės), buvo infekcijos komplikacija.

„Tikėtina, kad vyresniems žmonėms virusinės infekcijos gali sukelti daugiau komplikacijų, kadangi jų ir taip bendra sveikata yra blogesnė. Taip pat vyresnių žmonių organizmas sunkiau toleruoja karščiavimą ir jau turimos lėtinės ligos kur kas labiau paūmėja, ypač širdies ir kraujagyslių bei plaučių ligos.

Uždelsus gydymą, nesikreipiant į medikus ir ignoruojant virusų sukeltus simptomus, galimos ir labai liūdnos pasekmės. Nors mirtimi besibaigiančių situacijų vis rečiau, tačiau komplikacijos gali turėti įtaką ir tolimesnei sveikatos būklei net po virusinės ligos“, – nurodo Renata Samuilienė.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus