Prezidentė: Seimas turi galimybę priimti istorinius sprendimus

Korupciniais ryšiai nesusisaistę parlamentarai naujos kadencijos Seime turi istorinę galimybę reformuoti valstybės valdymą, jei turės tam reikalingų gebėjimų, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentūros, Seimo ir Vyriausybės pozicijos dėl valstybei reikalingų permainų sutampa, sako D. Grybauskaitė, o nesutarimų gali kilti nebent dėl reformų vykdymo spartos.

“Iš principo kol kas nesutarimų nematau, kol kas labai vienodai vertiname poreikius ir tai, ką reikia daryti”, – ketvirtadienį LRT radijo transliuotame interviu kalbėjo Prezidentė.

“Šis Seimas turi didžiulę galimybę epochos vertus sprendimus, ypač dėl viešojo sektoriaus, dėl nomenklatūrinio valstybės valdymo eros pabaigos”, – pridūrė šalies vadovė.

Trečiadienį su Seimo valdyba D. Grybauskaitė aptarė artėjančios Seimo pavasario sesijos klausimus, o po susitikimo Prezidentė teigė, kad visos planuojamos reformos turi būti pagrįstos ir įtikinamai pristatytos visuomenei. Tarp svarbiausių Seimo darbų Prezidentė įvardijo Darbo kodekso priėmimą, urėdijų, Registrų centro, Lietuvos geležinkelių, aukštųjų mokyklų tinklo reformą, taip pat Vyriausiosios rinkimų komisijos ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pertvarką.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus