Prieš išsiskyrimą su ES britai gali sulaukti 2 mlrd. eurų baudos

Didžiajai Britanijai gresia 2 mlrd. eurų bauda iš Europos Sąjungos (ES) išaiškėjus, jog britai nesugebėjo užkirsti kelio didžiulio masto aferai, per kurią į Europą pateko daugybė itin pigių kiniškų prekių, praneša “Politico Europe”.

Itin platų sukčiavimo tinklą atradęs ES kovos su sukčiavimu biuras OLAF nusprendė, kad Didžiosios Britanijos muitinė jame vaidino esminį vaidmenį nuolat ignoruodama perspėjimus imtis veiksmų dėl iš Kinijos į Europą plūstančių avalynės ir tekstilės prekių.

OLAF paskaičiavo, kad “britų nerūpestingumas” iš ES atėmė 1,987 mlrd. eurų pajamų, kurios būtų buvusios surinktos su mokesčiais.

Tyrėjų teigimu, nusikaltimų tinklas taip pat atėmė 3,2 mlrd. eurų pajamų mokesčių iš tokių ES šalių kaip Prancūzija, Vokietija, Ispanija ar Italija.

Siekiant atgauti dalį prarastų lėšų, OLAF išsiuntė rekomendaciją Europos Komisijai (EK), kad ši lieptų Didžiajai Britanijai tiesiai į ES biudžetą sumokėti 2 mlrd. eurų.

“ES biudžeto praradimai toliau tęsiasi, kadangi šis nusikaltimų tinklas vis dar nėra visiškai sustabdytas”, – teigia “Politico” šaltiniai.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus