Princas Williamas vasarą lankysis Palestinoje ir Izraelyje

Didžiosios Britanijos princas Williamas (Viljamas) bus pirmas iš pagrindinių britų karališkosios šeimos narių, vyksiantis oficialaus vizito į Palestiniečių teritorijas ir Izraelį, ketvirtadienį pranešė Kensingtono rūmai apie naują kelionę, kurios metu princas taip pat planuoja aplankyti Jordaniją.

Antrojo eilėje į Didžiosios Britanijos sostą princo vizitas rengiamas „Jos Didenybės vyriausybės prašymu ir yra sveikinimas Izraelio, Jordanijos ir palestiniečių pareigūnų“, – sakoma rūmų pranešime.

Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos nariai iki šiol nėra rengę oficialių vizitų Palestinoje.

Williamas bus pirmasis artimas karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) giminaitis, vyksiantis oficialaus vizito į Izraelyje po monarchės pusbrolių –Kento ir Glosterio kunigaikščių – viešnagių.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) pasveikino, pasak jo, būsimą „istorinį vizitą“ į jo šalį.

Palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas (Mahmudas Abasas) šį apsilankymą pavadino „reikšmingu“.

„Mes tikimės prisidėti prie mūsų tautų draugiškų ryšių stiprinimo“, – sakoma palestiniečių prezidentūros pareiškime, kurį paskelbė naujienų agentūra WADA.

Pasak jaunesniojo užsienio reikalų ministro Alistairio Burto (Alisterio Berto), būsima kelionė yra „svarbi ir unikali galimybė diplomatiniams ir kultūriniams ryšiams skatinti regione“

Jordanija britų karališkosios šeimos atstovus anksčiau buvo priėmusi daug kartų. Karalienė Elizabeth II ir jos sutuoktinis Edinburgo kunigaikštis valstybinį vizitą joje buvo surengę 1984 metais.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus