Prognozė: „Harvey“ ir „Irmos“ žala JAV ekonomikai gali siekti 290 mlrd. JAV dolerių

Uraganų „Harvey“ ir „Irma“ bendrai Jungtinių Valstijų ekonomikai padaryta žala gali pasiekti 290 mlrd. JAV dolerių, arba 1,5 proc. šalies BVP, sekmadienį pranešė JAV oro prognozavimo bendrovė „AccuWeather“.

„Mes manome, kad „Irma“ pridarė žalos už maždaug 100 mlrd. JAV dolerių ir buvo vienas brangiausių uraganų istorijoje“, – sakė „AccuWeather“ kūrėjas ir vadovas Joelas Myersas (Džoilas Majersas).

O rugpjūčio pabaigoje Teksase ir kai kuriose Luizianos valstijos dalyse praūžęs uraganas „Harvey“ „bus brangiausias JAV istorijoje uraganas, pridaręs žalos už 190 mlrd. JAV dolerių, arba 1 proc. BVP“, kuri sudaro 19 trln. JAV dolerių.

„AccuWeather“ ataskaitoje nurodoma, kad žala buvo paskaičiuota įvertinus verslo veiklos sutrikdymą, padidėjusį nedarbą, žalą transportui ir infrastruktūrai, derliaus praradimą, įskaitant 25 proc. sumažėjusi apelsinų derlių, padidėjusias išlaidas degalams, žalą gyventojams ir vertingų dokumentų praradimą.

Ir tik nedidelę dalį šios žalos padengs draudikai, pažymėjo J. Myersas.

Uraganas „Irma“ sekmadienio rytą pasiekė Floridos salas ir dabar juda į šiaurę link Tampos miesto vakarinėje Floridos pusiasalio pakrantėje.

„Harvey“ daugiausia pridarė žalos ir paralyžiavo ketvirtą pagal dydį Jungtinių Valstijų miestą Hjustonas, kur kilo didelis potvynis.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus