RBS devintus metus paeiliui fiksuoja praradimus

“Royal Bank of Scotland” (RBS) pranešė 2016 m. praradęs 7 mlrd. svarų sterlingų banką toliau persekiojant senoms problemoms, praneša BBC.

2016 m. deficitas yra daugiau nei trigubai didesnis nei 2015-aisiais, kai praradimai siekė 2 mlrd. svarų. Tai yra jau devinti metai iš eilės, kai RBS nesugeba dirbti pelningai.

Praradimus didino teisinės išlaidos JAV, susijusios su antrine kompanija “Williams and Glyn”.

RBS per artimiausius ketverius metus planuoja išlaidas sumažinti 2 mlrd. svarų, o tai reiškia, kad bankas atleidinės darbuotojus ir uždarinės filialus.

Tą patvirtino ir vadovas Rosas Makevanas (Ross McEwan), teigęs, kad išlaidų mažinimas bus “didžiulis ir, deja, kai kuriems darbuotojams tai reikš darbo vietų praradimus”.

“Filialai jau uždarinėjami ir tai tęsis toliau. Keičiasi visa filialo koncepcija, keičiasi ir tai, ko žmonės nori atėję į filialą”, – teigė R. Makevanas.

RBS, kuris 72 proc. priklauso valdžiai, nuo finansų krizės pabaigos prarado apie 50 mlrd. svarų. Finansų krizės metu bankui buvo suteikta 45,5 mlrd. finansinė pagalba, daugiausia finansuota mokesčių mokėtojų pinigais.

Didžioji dalis RBS praradimų kilo iš teisinių kaštų. Bankas skyrė 5,9 mlrd. svarų baudoms ir kitoms su teismais susijusioms išlaidoms.

Nepaisant to, R. Makevanas teigė manantis, kad 2018-aisiais bankas vėl taps pelningu bei pažymėjo, jog atmetus vienkartines išlaidas, pagrindinė RBS veikla ir pernai jau buvo pelninga.

 

 

www.elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus