Rusai į Pjongčangą vežė organizuotas sirgalių grupes, kurioms mokėjo pinigus

Nors Pjongčango olimpinės žaidynės pasibaigė jau prieš kelias dienas, pasaulio žiniasklaidoje vis dar skamba jų atgarsiai.

Šį kartą paaiškėjo įdomių faktų apie ne vieną skandalą Pietų Korėjoje sukėlusius Rusijos olimpiečių sirgalius.

Kaip rašo interneto svetainė Taiga.info, rusai į šias žiemos olimpines žaidynes siuntė gerai organizuotas aistruolių grupes, kurioms buvo duoti tam tikri nurodymai ir mokami pinigai.

Apie šią situaciją prabilo ir interneto tinklaraštininkai, kuriuos taip pat pasiekė tokios žinios.

Pagrindinis tokių organizuotų grupių tikslas – puikios atmosferos ir Rusijos sportininkų palaikymas televizijos transliacijų metu.

Anot Taiga.info, pagrindinė sirgalių grupė, kurią sudarė apie 300 asmenų, buvo sudaryta Sankt Peterburge, jiems buvo mokama apie 100 tūkst. rublių (apie 1500 eurų) už „tinkamą“ palaikymą Pjongčange.

Pagrindinė užduotis sirgaliams – aktyvus Rusijos sportininkų palaikymas televizijos transliacijų metu, vienybė, nenukrypstant į pašalinius dalykus, tokius kaip telefonų maigymas ar nesidomėjimas tuo, kas vyksta sporto arenose.

Kaip skelbiama, sirgalius rinko vietos miesto struktūros, susijusios su valdžia.

Alfa.lt primena, kad Rusijos sirgaliai Pjongčange laikėsi savų, o ne olimpinėse žaidynėse apibrėžtų taisyklių.

Į tai, kad Olimpinė chartija numato, jog žaidynių metu reikia atsiriboti nuo visų politinių motyvų, sirgaliai numojo ranka, mojavo Sovietų Sąjungos vėliavomis, prieš televizijos kameras demonstravo valstybės vadovo Vladimiro Putino atvaizdus.

Po vieną raidę ant marškinėlių užsirašę sirgaliai, sustoję greta, sudėliojo užrašus „Raudonoji mašina“ rusų ir anglų kalbomis. Taip buvo vadinama SSRS ledo ritulio rinktinė.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus