Rusija iki antradienio turi paaiškinti rusų šnipo apnuodijimo atvejį, sako May

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May (Tereza Mei) pirmadienį pareiškė, kad Rusija iki antradienio pabaigos turi paaiškinti situaciją dėl buvusio rusų agento apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga viename Anglijos miestų.

Ji sakė, kad jei bus įrodyta, kad Maskva atsakinga už Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimą, Britanija laikys tai „neteisėtu jėgos panaudojimu“.

Th. May teigimu, „labai tikėtina“, kad už buvusio dvigubo agento apnuodijimą atsakinga Maskva.

„Labai tikėtina, kad Rusija buvo atsakinga už veiksmus prieš Sergejų ir Juliją Skripalius“, – sakė premjerė. Britų įstatymų leidėjams ji sakė, kad prieš juos panaudota nervus paralyžiuojanti medžiaga yra karinio naudojimo ir sukurta Rusijos.

Premjerė liepė Maskvai iki antradienio pabaigos Cheminio ginklo draudimo organizacijai atskleisti detalių apie nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičok“ („Naujokas“) kūrimo programą.

Šį cheminį ginklą besibaigiant Šaltajam karui sukūrė Sovietų Sąjunga.

Pasak Th. May, ataka Solsberyje atitinka Rusijos agresijos modelį. Premjerė teigė, kad paaiškinti, kas įvyko, buvo iškviestas JK ambasadorius Rusijoje.

„Netoleruosime tokio begėdiško kėsinimosi mūsų teritorijoje žudyti nekaltus civilius“, – pabrėžė ji.

Buvęs Rusijos karinės žvalgybos (GRU) pulkininkas S. Skripalis ir jo 33 metų dukra Julija buvo rasti kovo 4 dieną pietvakarių Anglijos mieste Solsberyje be sąmonės ant suoliuko šalia vieno prekybos centro. Nuo to laiko jie gydomi ligoninėje; jie yra kritinės, bet stabilios būklės.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus