Rusijos atsakomosios priemonės Londono pozicijos nepakeitė: Britanijos URM

Rusijos atsakomosios priemonės į Didžiosios Britanijos sankcijas Maskvai dėl buvusio rusų dvigubo šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimo Londono pozicijos šiuo klausimu nepakeitė, šeštadienį pareiškė britų užsienio reikalų ministerija.

„Rusijos atsakymas bylos aplinkybių nekeičia: Britanijos teritorijoje (įvyko) pasikėsinimas nužudyti du žmones, už kurį, nesant alternatyvių išvadų, yra atsakinga Rusija“, – sakoma Britanijos URM pareiškime.

Londonas „neturi nesutarimų su Rusijos žmonėmis“, teigiama jame.

„Ir toliau manome, kad nutraukti dialogą tarp mūsų šalių nėra mūsų nacionalinis interesas. Rusijos atsakomybė yra atsakyti už savo veiksmus ir vykdyti tarptautinius įsipareigojimus“, – pranešė Britanijos užsienio reikalų ministerija.

Be to, Britanijos URM pabrėžė, kad „tikėjosi tokios (Maskvos) reakcijos“ į Londono sankcijas.

Kitos savaitės pradžioje Britanijos nacionalinio saugumo taryba turėtų posėdyje aptarti, kokie bus tolesni Londono veiksmai.

Britanijos URM pranešime taip pat sakoma, kad „šiandien mūsų prioritetas yra pasirūpinti savo darbuotojais ir suteikti pagalbą grįžtantiesiems į Britaniją“.

Rusijos užsienio reikalų ministerija anksčiau šeštadienį paskelbė per savaitę išsiųsianti 23 Jungtinės Karalystės diplomatus, sustabdysianti Britų tarybos – JK kultūros ir švietimo organizacijos – veiklą Rusijos teritorijoje ir nutrauksianti susitarimą su Londonu iš naujo atidaryti Britanijos konsulatą Sankt Peterburge.

Rusijos URM pranešime nurodoma, kad tuo atveju, jeigu Britanija imsis bet kokių kitų „nedraugiškų“ veiksmų Rusijos atžvilgiu, Maskva pasilieka teisę į juos atsakyti.

Ši krizė prasidėjo kovo 4-ąją, kai buvęs Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU pulkininkas S. Skripalis ir jo duktė Julija buvo rasti apnuodyti Anglijos pietvakariniame Solsberio mieste. Jiedu tebėra hospitalizuoti, o jų būklė – kritinė.

Londonas pareiškė, kad už šį incidentą veikiausiai veikiausiai atsakinga Maskva, o penktadienį netgi tiesiogiai susiejo su juo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Tas pareiškimas išprovokavo Kremliaus įtūžį.

JK ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) šią savaitę paskelbė, kad iš Britanijos bus išsiųsti 23 rusų diplomatai ir bus sustabdyti aukšto lygio diplomatiniai kontaktai.

Maskva teigia neturėjusi jokių priežasčių likviduoti S. Skripalį, bet Londonas sako, kad prieš šį asmenį buvo panaudota itin stipraus poveikio nervus paralyžiuojanti Sovietų Sąjungoje sukurta medžiaga „Novičiok“. Manoma, kad tokio pobūdžio ataka yra pirmoji Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo.

Rusija tvirtina, kad visas savo cheminių ginklų atsargas sunaikino praėjusiais metais.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus