Į Rusijos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Jungtinės Karalystės ambasadorius

Jungtinės Karalystės ambasadorius Laurie Bristow (Loris Bristou) antradienį buvo iškviestas į Rusijos užsienių reikalų ministeriją.

„Šiandien į Užsienių reikalų ministeriją iškviestas Jungtinės Karalystės ambasadorius Rusijoje“, – naujienų agentūrai „Interfaks“ patvirtino ministerijos atstovai.

Pirmadienį Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) pareiškė, kad Rusija turi iki antradienio vakaro pasiaiškinti dėl buvusio karinės žvalgybos GRU pulkininko Sergejaus Skripalio apnuodijimo ir pateikti Cheminio ginklo uždraudimo organizacijai (OPCW) informacijos apie panaudotą nervus paralyžiuojančią medžiagą.

„Mano draugas (Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas) pareiškė Rusijos ambasadoriui, kad Rusijos Federacija turi nedelsdama pateikti Cheminių ginklų uždraudimo organizacijai visą informaciją apie (nervus paralyžiuojančios medžiagos) programą „Novičiok“ („Naujokas“). Jis taip pat pareikalavo, kad Rusijos vyriausybė atsakytų iki rytdienos vakaro“, – savo kalboje Jungtinės Karalystės parlamento Bendruomenių rūmuose pažymėjo ji.

Anot ministrės pirmininkės, B. Johnsonas taip pat paprašė Rusijos ambasadoriaus paaiškinti, kaip kovinė nervus paralyžiuojanti medžiaga atsirado Anglijos mieste Solsberyje.

„Tai atsitiko ištobulinto Rusijos valstybės agresijos modelio kontekste“, – pabrėžė Th. May.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus