S. Skvernelis: nieko nekeičiant valstybė bus mažesnė

Premjeras Saulius Skvernelis įsitikinęs, kad Vyriausybės užsibrėžtų reformų atidėlioti negalima, priešingu atveju valstybė liks su įsisenėjusiomis problemomis.

“Sprendimus reikia daryti pakankamai ryžtingai. Galime sėkmingai laukti kitų rinkimų, (tuomet) nereikia verkti dėl emigracijos, nepalankių verslo sąlygų. Nieko nekeičiant valstybė egzistuos, tik ji bus kitokia, mažesnė, kalbant apie žmonių buvimą; o apie pajamas – vėl turėsime pajamų nelygybės aukščiausią lygmenį Europos Sąjungoje”, – ketvirtadienį “Žinių radijui” kalbėjo S. Skvernelis, nesitikintis, kad reformas bus lengva įgyvendinti, bet manantis, kad ir jo vadovaujamas Ministrų kabinetas, ir dauguma Seimo narių nori realių pokyčių, o Vyriausybei pakaks ryžto jiems įgyvendinti.

Kalbėdamas apie vieną iš suplanuotų reformų – valstybinių miškų valdymo pertvarką – Premjeras teigė, kad šis sektorius išskirtinis.

“Būtų unikalus sektorius, kuris turi pakankamai platų spektrą politinio palaikymo. Jeigu prisimintume Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės norą miškų sektoriuje irgi padaryti efektyvesnę struktūrą, tuomet susivienijo praktiškai buvusios (Seimo) kadencijos įvairiausių frakcijų žmonės ir padarė precedento neturintį atvejį įrašydami į įstatymą įmonių skaičių (42 urėdijas – ELTA)”, – sakė S. Skvernelis, pasak kurio, ši situacija rodo, jog sektoriuje dirba žmonių, suinteresuotų išlaikyti esamą padėtį.

Kaip žinoma, trečiadienį Ministrų kabinetas išreiškė pritarimą planuojamai valstybinių miškų valdymo reformai, numatančiai 42 atskirų urėdijų sujungimą į vieną valstybinę įmonę. Tarp kitų Vyriausybės planų yra kelius prižiūrinčių įmonių pertvarka, aukštojo mokslo reforma.

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus