A. Salmondas: nepriklausoma Škotija galėtų atsisakyti svaro sterlingo

Iškovojusi nepriklausomybę, Škotija galėtų atsisakyti valiutos sąjungos su Didžiąja Britanija, leidiniui “Financial Times” teigė buvęs Škotijos pirmasis ministras Aleksas Salmondas (Alex Salmond).

Dabartinė Škotijos pirmoji ministrė Nikola Stardžen (Nicola Sturgeon) šią savaitę pareikalavo naujo referendumo dėl nepriklausomybės 2018 m. pabaigoje arba 2019 m. pradžioje, bet Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa Mei (Theresa May) atkirto, kad dabar tokiam referendumui nėra tinkamas laikas.

Po pralaimėjimo 2014 m. nepriklausomybės referendume atsistatydinęs A. Salmondas tikino galįs pakeisti savo įsitikinimą, kad geriausias variantas nepriklausomai Škotijai būtų išlaikyti valiutos sąjungą su britais.

Jis atmetė galimybę įsivesti eurą, bet užsiminė, kad Škotija galėtų įsivesti naują valiutą ir ją arba susieti su svaru, arba leisti jai laisvai svyruoti.

Kita galimybė, pasak jo, būtų pereinamuoju laikotarpiu naudoti svarą neturint jokio žodžio pinigų politikos formavime, o vėliau įsivesti savo valiutą.

 

 

www.elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus