Sausį infliacija netikėtai kirto mažmeninė prekybai Didžiojoje Britanijoje

Sausio mėnesį Didžiojoje Britanijoje vėl netikėtai krito mažmeninė prekyba, remdamasi oficialia statistika penktadienį praneša BBC.

Nacionalinio statistikos biuro (ONS) duomenimis, lyginant su 2016 m. gruodžiu, praėjusį mėnesį mažmeninė prekyba krito 0,3 proc., nors prieš tai sausiui buvo prognozuotas net 0,9 proc. augimas.

Manoma, kad pagrindinėmis to priežastimis tapo šoktelėjusios maisto ir kuro kainos – pastarosios sausį kilo net 16,1 proc. Baiminamasi, kad ši statistika yra pirmasis ženklas, kad sparčiai kylanti infliacija pradeda stabdyti padidėjusio vartojimo sukeltą ekonomikos augimą.

Šią savaitę ONS paskelbė, kad infliacija praėjusį mėnesį šoktelėjo daugiausiai per pustrečių metų, nepaisant to, kad darbo užmokesčio augimas yra sulėtėjęs.

„Per pastaruosius tris mėnesius, iki 2017-ųjų sausio, mažmeninės prekybos rinka parodė ženklus, kad nuo 2013 m. fiksuojama pakilimo tendencija baigiasi”, – teigė ONS vyresnioji analitikė Keitė Deivis (Kate Davis).

„Matome mėnesinius mažmeninės prekybos pardavimų kritimus tiek parduotuvėse, tiek perkant internetu. Duomenys rodo, kad padidėjusios maisto ir kuro kainos yra itin svarbūs lėtėjimo faktoriai”, – papildė K. Deivis.

 

 

ELTA

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus