„Siaubūnas iš rytų“: skaičiuoja pusšimtį mirčių, britams į pagalbą skuba kariuomenė

„Siaubūnas iš rytų“ (angl. Beast from the east) siaubia žemyninę Europą ir Didžiąją Britaniją. Pranešama, kad dėl gausaus sniego ir šalčių žuvo jau kelios dešimtys žmonių, o į Jungtinę Karalystę iš pietų atėjusi sniego audra „Emma“ privertė valdžią keliuose dislokuoti kariuomenę.

Daugelis žuvusiųjų buvo benamiai, o visoje Europoje aktyvina savo veiklą prieglaudos ir nakvynės – gatvėje gyvenantys asmenys aktyviai raginami pasirinkti šildomas patalpas nakvynei, kitur įrengiamos laikinos patalpos.

Pažymima, kad ypač pažeidžiamos šios žmonių grupės: pagyvenę žmonės ir asmenys be nuolatinės gyvenamosios vietos. Britų leidinio „Metro“ skaičiavimais, Europoje nuo šalčių jau žuvo daugiau nei 50 žmonių.

Didžiojoje Britanijoje situacija keliuose tapo tokia sudėtinga, kad į gatves teko išsiųsti kariuomenę. Kariai padeda pusnyse ir pūgose įstrigusiems keleiviams pasiekti namus. Keliuose susidarius itin sudėtingoms eismo sąlygoms, pasipylė avarijos, kurių metu neišvengta ir žmonių aukų.

Vien Didžiojoje Britanijoje per keturias dienas žuvo 10 žmonių, o skaudžiausia buvo septynmetės iš Kornvalio žūtis, kuomet nesuvaldyta mašina įsirėžė į jos šeimos namus.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus