Šiaurės Korėja grasina Japonijai branduoline bomba

Po naujausių Jungtinių Tautų (JT) sankcijų Šiaurės Korėja grasina branduoline bomba sunaikinti Japoniją. O Jungtinėms Valstijoms Pchenjanas grasina „pelenais ir tamsa“, praneša agentūra „Reuters“.

„Čučche (Juche) branduolinė bomba paskandins jūroje keturias salyno salas“,- ketvirtadienį per valstybinę naujienų agentūrą KCNA pareiškė Šiaurės Korėjos taikos komitetas Azijos ir Ramiojo vandenynui, kuris atsakingas už užsienio politikos santykius ir propagandą. Čučche yra Šiaurės Korėjos valstybės doktrina. „Japonija nebeturi egzistuoti netoli mūsų“, – pabrėžiama pareiškime.

Jungtinėse Valstijose bus panaudotos visos keršto priemonės, kurioms iki dabar buvo ruošiamasi, teigė komitetas. Šalis esą virs pelenais ir tamsa.

Šiaurės Korėja taip pat pareikalavo paleisti Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybą, kuri yra „velnio įrankis“ ir kurioje atstovaujamos „pinigais paperkamos“ šalys, veikiančios pagal JAV nurodymą.

Japonija iš karto griežtai sukritikavo Šiaurės Korėjos grasinimus. Pchenjano pareiškimas esą yra labai provokacinis ir keliantis pasipiktinimą. Jis kelia įtampą regione ir yra visiškai nepriimtinas, sakė kabineto vyriausiasis sekretorius Jošihidė Suga (Yoshihide Suga).

JT Saugumo Taryba, reaguodama į šeštą ir iki šiol stipriausią branduolinį bandymą, pirmadienį paskelbė naujas sankcijas Šiaurės Korėjai.

www.elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus