Šiaurės Korėja pavadino keturių balistinių raketų paleidimą smūgio JAV bazėms repeticija

Šiaurės Korėja pareiškė, kad keturių balistinių raketų paleidimas pirmadienį buvo smūgio JAV bazėms Japonijoje pratybos, praneša BBC.

Oficiali KLDR naujienų agentūra informavo, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čen Unas (Kim Jong-un) stebėjo paleidimą ir grožėjosi raketų inversiniu pėdsaku danguje.

Tarptautinė bendrija pasmerkė raketų paleidimą, JAV ir Japonija paragino sušaukti JT Saugumo Tarybą.

Kaip pareiškė pirmadienį Japonijos ministras pirmininkas Šindzas Abė (Shinzo Abe), trys iš keturių raketų nuskriejo apie tūkstantį kilometrų, kol nukrito jūroje išskirtinėje Japonijos ekonominėje zonoje.

Savo ruožtu Pietų Korėjos gynybos ministerija pareiškė, kad visos raketos buvo paleistos iš poligono Tongčango provincijoje, kuri yra netoli Kinijos sienos, ir nukrito į jūrą.

Pastarąjį kartą Šiaurės Korėja raketą paleido vasario 12 d. Jos paleidimą taip pat stebėjo šalies lyderis Kim Čen Unas. Pchenjanas pareiškė, kad raketa buvo paleista sėkmingai.

Sausio pradžioje Kim Čen Unas paskelbė, kad KLDR kariškiai baigia sukurti tolimo nuotolio balistinę raketą, kuri galės nuskrieti iki Amerikos pakrantės.

Savo kalboje jis taip pat pavadino Šiaurės Korėją “karine Rytų galybe, kurios neįveiks net ir stipriausias priešas”.

 

ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus