Škotijos parlamentarai svarsto naujojo referendumo dėl nepriklausomybės nuo JK klausimą

Škotijos parlamentarai antradienį pradėjo dvi dienas truksiančius debatus dėl premjerės Nikolos Stardžen (Nicola Sturgeon) raginimo surengti referendumą dėl atsiskyrimo nuo Jungtinės Karalystės (JK). Tai didelis galvos skausmas JK ministrei pirmininkei Teresai Mei (Theresa May), besiruošiančiai pradėti derybas dėl išstojimo iš Europos Sąjungos (ES), informuoja naujienų agentūra AFP.

Trečiadienį, praėjus mažiau nei trejiems metams, kai škotai balsavo referendume ir atmetė pasiūlymą atsiskirti nuo JK, Škotijos parlamentas balsuos ir, kaip tikimasi, pritars N. Stardžen raginimui surengti antrąjį referendumą dėl nepriklausomybės.

Škotijos premjerė praėjusią savaitę ragino balsavimą surengti 2018 metų rudenį arba 2019 metų pavasarį, prieš JK išstojant iš ES.

JK premjerė pareiškė, kad šis metas nėra tinkamas naujam balsavimui, ir teigė galėsianti sukliudyti N. Stardžen prašymui surengti referendumą, net jei jam šią savaitę pritars Škotijos parlamentarai.

Anot Škotijos nacionalinės partijos (SNP) lyderės N. Stardžen, toks JK premjerės žingsnis būtų “nepateisinamas demokratiškai”.

“Šį itin svarbų sprendimą dėl mūsų ateities turiu priimti ne aš viena. Tai turi nuspręsti Škotijos žmonės ir raginu Škotijos parlamentą suteikti žmonėms tokią galimybę”, – teigė N. Stardžen.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus