„Sodrai“ nesumokėję kelių eurų, nuo vasario neteksite sveikatos draudimo

Sausio mėnesį padidėjo privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoka, kuri šiuo metu siekia 36 eurus. Gruodžio mėnesį ji buvo 34,2 euro dydžio. Asmenys, kurie nebuvo informuoti, arba dėl kitų priežasčių nežinojo apie šį pokytį ir sumokėjo 1,8 euro mažesnę įmoką, nuo vasario mėnesio nebėra apdrausti ir nebus gydomi nemokamai.

„Sodros“ atstovas spaudai Saulius Jarmalis teigia, kad nesumokėjus viso PSD, asmeniui nuo kito mėnesio yra formuojama skola ir jis nebėra apdraustas. O PSD jis vis tiek privalės sumokėti.

„Mes kontroliuojame, ar žmogus sumoka įmoką, o Valstybinė ligonių kasa sprendžia, ar asmuo yra apdraustas. Ką daryti tokioje situacijoje? Pirmiausia, reikia kuo greičiau sumokėti tą skolą, taip pat teks į priekį sumokėti vasario mėnesio PSD įmoką, tokia yra tvarka, jeigu fiksuojame skolą. Nuo tos dienos, kai skola yra apmokama, žmogus vėl tampa apdraustas“, – sakė S. Jarmalis.

Svarbu tai, kad skola yra mokama su kitu įmokos kodu negu einamieji mokėjimai. Tik tokiu atveju sistema iš karto sureaguos ir asmuo vėl bus apdraustas. Priešingu atveju teks tiesiogiai kreiptis į „Sodrą“.

Jeigu asmuo, sumokėjęs seną PSD sumą, papildomą 1,8 euro mokėjimą atliko dar sausio mėnesį su senu įmokos kodu, vasarį jis išlieka apdraustas. Ar yra apdrausti, gyventojai gali patikrinti Valstybinės ligonių kasos internetinėje svetainėje.

„Visus, kurie turi patys mokėti PSD, informavome per „Sodros“ sistemą, kas yra mums pateikę e. paštą, išsiuntėme laiškus. Informaciją paskelbėme savo puslapyje, žiniasklaidoje. Sunku komentuoti konkretų atvejį, bet informavimas buvo pakankamas“, – dėstė S. Jarmalis.

PSD sudaro 9 proc. minimalios mėnesinės algos (MMA), tad padidėjus MMA, padidėja ir įmoka.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus