Sumuštos 7 mėnesių mergaitės išgelbėti nepavyko

Visą šalį sukrėtusi Kėdainiuose mirtinai sumušto keturmečio Matuko tragedija kartojasi Šiauliuose. Medikams nepavyko išgelbėti septynių mėnesių mergytės – jai diagnozuota smegenų mirtis.

„Biologinė mirtis dar nediagnozuota, ji dar laikoma prijungta prie aparatų, bet stebuklas turėtų būti, jeigu ji išgyventų“, – Alfa.lt sakė Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė Zita Katkienė.

Įtariama, kad kūdikis galėjo būti sumuštas namuose. 17-metė mergytės motina ir jos sugyventinis uždaryti į areštinę.

Konstatuojant smegenų mirtį vaikams iki 1 metų amžiaus, būtina 48 valandų stebėjimo trukmė.

Šeima įtraukta į socialinės rizikos šeimų grupę

Mažylės motina – Šiaulių Vaiko teisių apsaugos skyriui gerai žinoma 17-metė. Anksčiau skyrius dažnai gaudavo nusiskundimų dėl jos konfliktų su tėvu, bėgimo iš namų, mokyklos nelankymo. Vėliau mergina išvyko į Kauną, ten susirado gyvenimo draugą, su kuriuo ir susilaukė dukrelės. 17-metė su 24-erių sugyventiniu netrukus pateko ir į Kauno socialinių darbuotojų akiratį.

„Šeima Kauno miesto Vaiko teisių apsaugos skyriui buvo žinoma. Šeima spalio mėnesį buvo įtraukta į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą, kadangi vaiko biologinis tėvas buvo įtartas smurtavimu prieš savo dukrą. Tai jie spalio mėnesį buvo įtraukti į riziką, kad būtų teikiamos atitinkamos socialinės paslaugos, vaikui buvo nustatyta laikinoji globa. Nutraukus ikiteisminį tyrimą, gruodžio 21 dieną vaikas buvo grąžintas tėvui. Tam pačiam, kuris buvo įtariamas smurtavimu“, – teigia Šiaulių miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Donatas Žakaris.

Pradėtas tyrimas

Vaiko teisių apsaugos skyriaus duomenimis, į Šiaulius septyniolikmetė grįžo prieš dvi savaites susipykusi su biologiniu dukters tėvu ir nusprendusi nutraukti su juo santykius. Netrukus mergina apsigyveno jau su nauju draugu. Būtent jis, 7 mėnesių mergytei pradėjus dusti, praėjusią naktį iškvietė greitąją medicinos pagalbą ir lydėjo mažylę į ligoninę. Vėliau tiek jis, tiek kūdikio motina buvo uždaryti į areštinę, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus ruošėsi skirti laikiną mažylės globą jos seneliui – nepilnametės motinos tėvui, gyvenančiam Šiauliuose. Tam jau buvo paruošti beveik visi reikiami dokumentai. Skyriaus darbuotojai pripažįsta, kad ir senelio gyvenimo sąlygos minimalios, tačiau didesnių nusiskundimų dėl jo niekad negauta.

 

 

 

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus