Svarbaus vamzdyno sustabdymas smogė Britanijos pramonei

Pramonės gamybos apimtys Didžiojoje Britanijoje smuktelėjo, o užsienio prekybos deficitas padidėjo, dėl svarbaus Šiaurės jūros vamzdyno sustabdymo dėl įvykusios avarijos, parodė penktadienį paskelbti oficialūs duomenys.

Pramonės gamybos apimtys gruodį, palyginti su lapkričiu, smuktelėjo 1,3 proc., pranešė Nacionalinis statistikos biuras. Tai buvo didžiausias smukimas nuo 2012 metų ir gerokai didesnis nei prognozavo analitikai (0,9 proc.) Palyginimui, lapkritį pramonės gamybos mastas ūgtelėjo 0,3 proc.

Tokį neigiamą poveikį pramonės sektoriui turėjo „Forties“ vamzdyno, kuriuo transportuojama 40 proc. Šiaurės jūroje išgaunamos naftos ir dujų, sustabdymas trims savaitėms. Vamzdynas buvo sustabdytas dėl aptikto nedidelio skilimo.

Per visus praėjusius metus pramonės gamybos apimtys šalyje padidėjo 2,1 proc. – daugiausia nuo 2010 metų, kai buvo užfiksuotas 3,2 proc. prieaugis.

Atskiri Nacionalinio statistikos biuro duomenys parodė, kad Jungtinės Karalystės užsienio prekybos deficitas ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį padidėjo 3,8 mlrd. svarų (4,3 mlrd. eurų) iki 10,8 mlrd. svarų.

Didžiausią įtaką tam turėjo smukęs naftos eksportas.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus