T. Mei atleido įtakingą vyriausybės patarėją, nepritariantį „Brexit”

Jungtinės Karalystės premjerė Teresa Mei (Theresa May) atleido įtakingą vyriausybės patarėją, nes jis nepritaria kabineto pozicijai „Brexit” klausimu. Tai yra buvęs gynybos sekretorius ir vicepremjeras Maiklas Hezeltainas (Michael Heseltine), praneša agentūra AFP.

M. Hezeltainas buvo vienas iš 13-os konservatorių lordų, antradienį balavusių už tai, kad parlamentui būtų suteiktas įgaliojimas tarti paskutinį žodį dėl JK pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES). Tai buvo dar viena T. Mei nesėkmė.

M. Hezeltainas trečiadienį stočiai BBC sakė esantis nustebęs dėl staigaus atleidimo. Jo pozicija dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES esą buvo žinoma jau seniai. 83-ejų lordas praėjusius šešerius metus dirbo vyriausybės patarėju ir buvo atleistas antradienio vakarą.

M. Hezeltainas BBC patvirtino neigiamą savo nuomonę dėl „Brexit”. „Mano nuomone, „Brexit” referendumo rezultatai yra siaubingiausia, ką šiai šaliai teko patirti taikos metais”, – sakė jis. Jungtinės Karalystės ateitis esą neišskiriamai susijusi su jos europiečių sąjungininkių ateitimi.

M. Hezeltaino partietis Stivas Beikeris (Steve Baker) sakė remiąs premjerės sprendimą. „Mes negalime turėti vyriausybės patarėjų, kurie viešai pasisako prieš vyriausybę”, – pareiškė parlamentaras.

 

 

 

www.ELTA.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus