Teismas leido H.Daktarui kalėjime įsigyti cinamono ir razinų

Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį paskelbė, kad iki gyvos galvos kalintis Henrikas Daktaras turi teisę įsigyti cinamono ir razinų.

Teismas įpareigojo kalėjimą sudaryti galimybę nuteistajam įsigyti šių produktų. Nuspręsta, kad teisės aktai nenumato draudimo įsigyti nuteistiesiems cinamono ir razinų.

Dėl kitų maisto produktų ir daiktų – kiaušinių, sausainių, klijų, smilkalų – įsigijimo kalėjimo administracija turės spręsti iš naujo. Teismo manymu, H.Daktaro prašymas dėl pastarųjų daiktų įsigijimo išnagrinėtas formaliai, netinkamai išanalizavus prašyme nurodytas faktines aplinkybes.

„Teismo vertinimu, šis prašymas turi būti išnagrinėtas iš naujo iš esmės“, – žurnalistams sakė teisėa Jolanta Malijauskienė.

Nuteistasis prašė jam atlyginti 3 tūkst. eurų neturtinę žalą, nes draudimai įsigyti produktus ir priemones buičiai sukūrė kankinimus prilygstančias sąlygas. Maisto produktai, dėl kurių kilo ginčas, jam reikalingi pilnavertei mitybai, sveikatai stiprinti. Tačiau teismas nusprendė, kad priteisti tokią sumą nėra jokio pagrindo – nėra pareigūnų atsakomybei kilti būtinųjų sąlygų.

Vasarį, kai byla buvo nagrinėjama, H.Daktaras su teismu bendravo per vaizdo konferencijos ryšį būdamas Lukiškių kalėjime.

H.Daktaro skunde rašoma, kad popieriniai klijai jam reikalingi pašto ženklams užklijuoti. Nuteistasis sutinka, kad prižiūrėtojai tikrintų, ar klijuose nėra svaigiųjų medžiagų. Jis pats jų nevartoja ir nežada vartoti. Vyras tikina, kad kalėjime elgiasi gerai, neturi nuobaudų, nėra pažeidęs režimo.

Kalėjimų departamentas teigia, kad popieriaus klijai nuteistajam nėra reikalingi, nes jis laiškus turi nešti administracijai, jie patikrinami nuteistojo akivaizdoje ir užklijuojami.

„Be klijų negražiai užklijuoja, žmona ir vaikai skundžias, kad vokai negražiai užklijuoti, pusiau užklijuoti ateina. Būtinai reikia klijų. Iš jų narkotikų nepadarysi“, – yra sakęs H.Daktaras.

H.Daktaras taip pat sako, kad neketina gaminti surogatų iš razinų, jos reikalingos, nes pigesnės už kitus džiovintus vaisius ir naudingos sveikatai. Cinamonas jam reikalingas, nes mažina artrito riziką, mažina cholesterolio kiekį organizme.

Smilkalai reikalingi nepageidaujamiems kvapams neutralizuoti. Kameroje yra tualetas, tačiau nėra ventiliacijos, tualeto patalpa neatskirta nuo bendros patalpos.

Pareiškėjas teigia, kad draudimais įsigyti tam tikrus produktus pažeidžiama Europos žmogaus teisių ir pagrindinių konvencija, tai sukėlė jam neigiamus išgyvenimus ir parodo nežmonišką elgesį su juo.

H.Daktaras pasakojo, kad tokie draudimai minėtiems produktams ir daiktams galioja dvejus metus.

Neseniai H.Daktaras tame pačiame teisme laimėjo bylą dėl dantų protezavimo ir tušinukų laikymo.

Teismas įpareigojo kalėjimą užtikrinti nuteistajam realią galimybę turėti rašymo priemonių, nes tai yra būtinoji priemonė. Rašiklį nuteistajam turės suteikti arba kalėjimas, arba turės būti sudaryta galimybė įsigytu pačiam nuteistajam. Kokį būdą pasirinkti, nuspręs kalėjimas.

Be to, Lukiškių kalėjimas ir Kalėjimų departamentas iš naujo turės nagrinėti H.Daktaro prašymą dėl dantų implantavimo ir protezavimo. Jis prašė įpareigoti kalėjimo administraciją leisti privačiam odontologui kalėjime protezuoti jo dantis.

Vilniaus apygardos administraciniame teisme šiuo metu yra šešios H.Daktaro bylos, kuriose jis bylinėjasi su kalėjimu ir Teisingumo ministerija dėl įvairių apribojimų ir draudimų.

Pernai birželį Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išplėstinė septynių teisėjų kolegija paliko galioti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę kauniečiui 59 metų H.Daktarui. Jis pripažintas kaltu dėl nužudymo ir kitų sunkių nusikaltimų.

 

 

 

www.bns.lt

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus