“Tesla” akcijos krito po to, kai “Goldman” paragino jas parduoti

Elektromobilių gamintojos “Tesla” akcijos pirmadienį krito, pasikeitus “Goldman Sachs” prognozėms dėl šios įmonės ir pasirodžius raginimams parduoti jos akcijas, praneša “Reuters”.

Investuotojai nerimauti pradėjo po praėjusios savaitės “Tesla” ketvirtinės ataskaitos. Nerimą sukėlė didelis pinigų kiekis, skirtas “Model 3” sedano kūrimui.

Buvo susirūpinta, kad “Model 3” gamyba šiemet bus atidėta, o įmonė pardavinės akcijas siekdama surinkti 1,7 mlrd. dolerių. Tai privertė “Goldman Sachs” analitiką Deividą Tamberiną (David Tamberrino) rekomenduoti investuotojus parduoti savo “Tesla” akcijas.

Dėl šių prognozių pirmadienio prekyboje “Tesla” akcijos krito 4,83 proc., iki 244,52 dolerio už akciją.

Tačiau nepaisant šiandieninio kritimo, nuo praėjusių metų gruodžio pradžios įmonės akcijos kilo daugiau kaip 30 proc., o nuo šių metų pradžios – 17 proc.

“Tesla” investuotojai bei vadinamieji “greitieji pardavėjai” nesutinka dėl prognozių. Vieni mano, kad “Tesla” taps naujuoju transporto industrijos gigantu, tuo tarpu kiti laikosi nuomonės, kad Elono Masko (Elon Musk) įmonę vis tik lenks senesni bei turtingi gamintojai, tokie kaip “General Motors”.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus