Tragiška Britanijos kalėjimo kasdienybė – persigandę prižiūrėtojai, narkotikai ir visiškas chaosas

Du mėnesius paslėpta kamera vaizdus fiksavęs BBC žurnalistas atskleidė tragišką kasdienybę viename didžiausių Britanijos kalėjimų Nortumberlande.

Visiems prieinamas ir paplitęs narkotikų vartojimas, konvulsijų ištiktas kalėjimo prižiūrėtojas, kontrolės stoka, milžiniška skylė apsauginėje tvoroje ir persigandę kalėjimo darbuotojai. Visa tai – kasdienybė kalėjime, kuriame daugiau kaip 1340 vyrų.

Šokiruojantys vaizdai

Nufilmuotoje medžiagoje matoma labai daug vaizdų, kurie toli gražu neprimena griežtos kontrolės kalėjimo. Tačiau daugumą labiausiai sutrikdęs epizodas – ant žemės gulintis konvulsijų ištiktas kalėjimo prižiūrėtojas.

Pasirodo, pareigūnas, įėjęs į kamerą, įkvėpė pigaus sintetinio narkotiko, vadinamojo spice. Vyrą ištiko priepuolis, jis krito ant žemės.

Įrankiai

Su priedanga dirbantis žurnalistas taip pat užfiksavo, kad kaliniai turi visų reikiamų įrankių trumpam pasmukti pro vidinę tvorą, susirinkti narkotikus ar kitokią pro išorinę tvorą įmestą kontrabandą ir grįžti atgal į kamerą.

Užfiksuota medžiaga liudija, kad narkotikai ir jų vartojimas šiame kalėjime yra įprasta praktika. Kaliniai ne kartą užfiksuoti apsvaigę, tačiau prižiūrėtojai dėl to nesiima jokių priemonių, nes paprasčiausiai bijo.

„Vienoje kameroje buvo rasta 1,5 kg narkotikų, kitoje šiek tiek mažiau. Narkotikų net nesistengta paslėpti. Jie buvo padėti spintelėje”, – po pirmos „darbo dienos“ pasakojo žurnalistas.

 

Kaliniai kelia baimę

Kalėjimo prižiūrėtoju apsimetusiam žurnalistui jo „kolegos“ atskleidė, kad jie baiminasi stoti į akistatą su nepaklusniais kaliniais, nes pastiprinimas važiuotų per ilgai.

Vaizdo įraše ne kartą užfiksuoti prižiūrėtojams (ir pačiam žurnalistui) grasinantys kaliniai ar situacijos, kai pareigūnas tarp grupės kalinamųjų paliekamas vienas.

Su vaizdo įrašu susipažinus Teisingumo ministerijai, jos atstovas tikino, kad Aklingtono kalėjime bus vykdomas tyrimas.

 

 

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus