Trumpas atleido Tillersoną, naujuoju valstybės sekretoriumi paskyrė CŽV direktorių Pompeo

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) atleido iš valstybės sekretoriaus pareigų Rexą Tillersoną (Reksą Tilersoną), skelbia dienraštis „The Washington Post“, cituodamas Baltųjų rūmų pareigūnus.

R. Tillersoną valstybės sekretoriaus poste pakeis Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Mike’sa Pompeo (Maikas Pompėjas).

„CŽV direktorius Mike’as Pompeo taps mūsų naujuoju valstybės sekretoriumi. Jis atliks fantastišką darbą!“ – sakoma D. Trumpo „Twitter“ žinutėje.

„Rexai Tillersonai, ačiū už tavo tarnybą!“ – pridūrė jis.

Tuo tarpu į atsilaisvinantį CŽV vadovo postą prezidentas nurodė paskirsiantis Gina Haspel (Džiną Haspel). Ji yra pirmoji į šias pareigas pasiūlyta moteris.

D. Trumpas ėmėsi esminių pokyčių savo nacionalinio saugumo komandoje Vašingtonui pradėjus trapias derybas su Šiaurės Korėja.

„Prezidentas norėjo įsitikinti, kad jo komanda jau surinkta, artėjant deryboms su Šiaurės Korėja“, – pridūrė pašnekovas.

Ši administracijos pertvarka atliekama praėjus kelioms dienoms nuo įspūdingo paskelbimo apie D. Trumpo derybas su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu (Kim Čen Unu); tiesa, derybų data ir dienotvarkė dar nenustatyta.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus