Turkija grasina siųsti į Europą po „15 tūkst. pabėgėlių per mėnesį“

Intensyvėjant Turkijos ir Europos Sąjungos ginčui, turkų vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu (Siuleimanas Soilu) pagrasino „išversti iš koto“ Europą nusiunčiant į jos teritoriją po 15 tūkst. pabėgėlių per mėnesį.

Ankara ir Briuselis beveik prieš metus, kovo 18 dieną, pasirašė svarbų susitarimą, kuris reikšmingai sumažino migrantų srautą iš Turkijos į Europą.

Tačiau dabar, kilus diplomatinei krizei dėl turkų ministrų mitingų Europoje, susitarimas pakibo ant plauko.

„Jei norite, mes galime atverti kelią 15 tūkst. pabėgėlių, kurių nesiunčiame kiekvieną mėnesį, ir išversti iš koto (Europą)“, – ketvirtadienį vakare sakydamas kalbą pareiškė S.Soylu, kurį citavo Anatolijos naujienų agentūra.

Užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu (Mevliutas Čavušohlu) jau užsiminė, kad Turkija galėtų nebesilaikyti susitarimo, ir sakė, kad jo šalis jau nebepriima atgal Graikiją pasiekusių migrantų.

Turkijos ir Europos diplomatinis kivirčas prasidėjo Nyderlandams ir Vokietijai neleidus Turkijos ministrams dalyvauti mitinguose ir agituoti ten gyvenančių turkų bendruomenių kito mėnesio referendume balsuoti už prezidento Recepo Tayyipo Erdogano (Redžepo Tajipo Erdohano) galių išplėtimą.

bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus