Turkija ragina JAV ir Britaniją atšaukti planšetinių kompiuterių orlaiviuose draudimus

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) ketvirtadienį paragino Jungtines Valstijas ir Jungtinę Karalystę atšaukti draudimus iš kelių Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalių tiesiogiai skrendantiems keleiviams orlaivio salone vežti nešiojamuosius ir planšetinius kompiuterius.

„Tikiuosi, kad šios šalys, Jungtinės Valstijos ir Britanija, peržiūrės tai ir panaikins tai kaip įmanoma greičiau“, – sakė prezidentas.

Dviejų šalių prieš kelias dienas nustatyti apribojimai nėra vienodi.

JAV draudimas taikomas skrydžiams iš dešimties oro uostų aštuoniose šalyse. Tai Amano tarptautinis oro uostas Jordanijoje, Kairo tarptautinis oro uostas Egipte, Stambulo oro uostas Turkijoje, Džedos ir Rijado tarptautiniai oro uostai Saudo Arabijoje, Kuveito tarptautinis oro uostas, Kasablankos tarptautinis oro uostas Maroke, Dohos tarptautinis oro uostas Katare ir Dubajaus bei Abu Dabio oro uostai Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Didžiosios Britanijos draudimas taikomas visiems oro uostams šešiose šalyse – Egipte, Jordanijoje, Libane, Saudo Arabijoje, Tunise ir Turkijoje.

Nei Didžiosios Britanijos, nei JAV pareigūnai nepateikia jokios išsamesnės informacijos apie tikslias priežastis, dėl kurių nustatyti šie draudimai.

Tačiau JAV vidaus saugumo departamentas pareiškė, kad ekstremistai ieško „naujoviškų“ orlaivių puolimo būdų.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus