„Uber“ neteko veiklos licencijos jau trečiame JK mieste

Šiaurės Anglijos Jorko miestas atsisakė pratęsti Jungtinių Valstijų pavėžėjimo paslaugas teikiančio bendrovės „Uber“ veiklos licenciją, kas sukuria bendrovei dar daugiau problemų. Jorkas tapo jau trečiu Britanijos miestu, priėmusiu tokį sprendimą.

Jorko miesto taryba antradieninį savo sprendimą paaiškino tuo, kad pastaruoju metu gaunama skundų dėl paslaugų. Taip pat atsižvelgta ir į neseniai išaiškėjusį pasaulinį duomenų nutekėjimą, kas gerokai pakenkė „Uber“ reputacijai.

Iki tol licenciją veiklai Jorke bendrovei „Uber“ buvo pratęsta du kartus. Dabartinės licencijos galiojimas baigiasi gruodžio 24 d.

„Uber“ turi 21 dieną pateikti apeliaciją ir gali tęsti veiklą, kol vyks apeliacinis procesas. „Uber“ veiklos Šiaurės Anglijoje vadovas Neilas McGonigle‘as (Nylas Makgoniglas) Jorko tarybos nariams sakė, kad bendrovės paslaugomis daugiau nei 200 tūkst. gyventojų turinčiame Jorke naudojasi 28 tūkst. žmonių.

„Aš manau, kad didesnis pasirinkimas ir konkurencija yra geras dalykas tiek keleiviams, tiek ir vairuotojams, nes kelia standartus“, – sakė jis.

Tuo tarpu Jorko taksistus vienijančios asociacijos vadovas Safas Dinas sakė, kad „Uber“ „sistemiškai laužo“ vietos taisykles ir „ieško spragų“.

Anksčiau šį mėnesį „Uber“ neteko veiklos licencijos Šefilde.

Skelbiama, kad Šefildo miesto valdžia nusprendė stabdyti „Uber“ licenciją, nes kompanija esą atsisakė pateikti informacijos apie jos valdymą. Kompanija gali tęsti veiklą iki gruodžio 18 d. Tačiau jeigu bendrovė tokį sprendimą skųs teismui, tuomet ji galės dirbti tol, kol vyks apeliacinis procesas.

„Uber“ licencija buvo sustabdyta praėjusį penktadienį po to, kai dabartinės licencijos turėtojas nesureagavo į prašymus, kurių pateikė mūsų licencijavimo komanda, apie „Uber“ valdymą“, – sakė Šefildo tarybos atstovas.

Tuo tarpu „Uber“ teigia spalį informavusi Šefildo valdžią, kad jai reikės pakeisti ant dabartinės licencijos nurodomo asmens duomenis, nes šis greitai paliks kompaniją. Susidariusią padėtį ji vadina „administracine klaida“.

„Uber“ teigia pateikusi prašymą naujai licencijai ir šiuo metu laukia sprendimo.

Kaip žinoma, anksčiau šiais metais Londono transporto tarnyba nusprendė stabdyti „Uber“ veiklos licenciją dėl saugumo priežasčių. Kompanija sprendimą apskundė ir toliau vykdo veiklą, kol vyksta apeliacinis procesas.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus