Ukrainoje bus rengiamas referendumas dėl narystė NATO

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka paskelbė apie referendumą dėl savo šalies narystės NATO. Interviu su „Funke” žiniasklaidos grupe jis atkreipė dėmesį į apklausų rezultatus, kuriais remiantis, 54 proc. ukrainiečių yra už narystę Aljanse. Prieš ketverius metus šis rodiklis buvo 16 proc., praneša agentūra „Reuters”.

„Kaip prezidentas aš atsižvelgiu į savo tautos valią ir surengsiu referendumą prisijungimo prie NATO klausimu”, – sakė P. Porošenka. Jei ukrainiečiais pritars narystei, jis esą darys viską, kad Ukraina būtų priimta į NATO. Kartu P. Porošenka pripažino, kad kiekvienas žingsnis Ukrainos narystės NATO link smarkiai padidins įtampą su Rusija.

Rytų Ukrainoje pastaruoju metu vėl suaktyvėjo mūšiai tarp separatistų ir vyriausybinių dalinių. NATO tai smerkia ir reikalauja Rusijos pasinaudoti savo įtaka prorusiškiems separatistams, kad būtų sustabdyta eskalacija. Ukraina ir NATO kaltina Rusiją ginklais ir kariais remiant separatistus. Maskva tai neigia.

P. Porošenka buvo optimistiškai nusiteikęs dėl savo šalies narystės Europos Sąjungoje (ES). Anot jo, „pernelyg ilgai neužtruks”, kol Ukraina atitiks įstojimui reikalingas sąlygas. Vyriausybė Kijeve esą jau pastebimai sumažino prekybos deficitą ir infliaciją bei sukūrė „ypatingą kovos su korupcija infrastruktūrą”. „Daugiau kaip 70 proc. ukrainiečių remia Europos Sąjungą, – kalbėjo prezidentas. – Tai įspūdinga „Brexit” ir dešiniojo populizmo laikais”.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus