Už saldainių vagystę Britanijoje suimtas lietuvis paauglys įkalinimo įstaigoje nusižudė

Už saldainių vagystę iš parduotuvės suimtas lietuvis paauglys Britanijos sulaikymo įstaigoje nusižudė. Pranešama, kad prižiūrėtojai nereagavo į 18-mečio pagalbos šauksmą.

Už vagystę sulaikytas Osvaldas Pagirys buvo uždarytas „HMP Wandsworth“ sulaikymo įstaigoje ir laukė deportacijos į Lietuvą. Vaikinas angliškai sklandžiai kalbėti nemokėjo.

Pareigūnai tikina kelis kartus tikrinę, ar vaikinas neturi psichikos sutrikimų. Lietuvis buvo apklaustas be vertėjo pagalbos.

O. Pagirys įkalintas laikytas tris mėnesius. Per šį laikotarpį lietuvis penkis kartus mėgino nusižudyti, tačiau šiems bandymams prižiūrėtojai spėdavo užbėgti už akių. Lemtingą dieną (2016 m. lapkričio 11 d.) vaikinas buvo paliktas be priežiūros, pranešė britų leidinys Independent.co.uk.

Informuojama, kad O. Pagirys skambino kameroje įtaisytu pagalbos skambučiu, tačiau į šauksmą pareigūnai atsiliepė tik praėjus 37 min. Į kamerą atėję prižiūrėtojai vaikiną rado be sąmonės, kurios jis taip ir neatgavęs mirė po trijų dienų.

Teismo metu pripažinta, kad O. Pagirys mirė nelaimingo atsitikimo metu, tačiau sveikatos priežiūros ir kalėjimo darbuotojų klaidos prisidėjo prie lietuvio mirties.

Nustatyta, kad prižiūrėtojai neturėjo izoliuoti vaikino po to, kai jiems nepavyko su juo susikalbėti. Prižiūrėtojai taip pat laiku nepatikrino vaikino, o tai prisidėjo prie jo mirties.

Pareigūnai vaikiną prižiūrėjo kaip „linkusį į savižudybę“, tačiau įrašai įkalinimo įstaigoje buvo neišsamūs. Lietuvis pradėjo save žaloti ir rodyti nepastovų emocinį elgesį. Viena slaugytoja apibūdino O. Pagirio elgesį kaip „vaikišką“.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus