V. Pranckiečiui kelia nerimą mokslininkų emigracija

Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui kelia nerimą mokslininkų emigracija ir mokslo šakų nykimas. Apie tai parlamento vadovas kalbėjosi su Lietuvos mokslininkų sąjungos (LMS) atstovais. Jie Seimo Pirmininką informavo, kad šiuo metu mokslininkų bendruomenę palieka talentingi mokslininkai, kurie emigruoja dėl didesnio atlygio. Patraukliausias sąlygas siūlo į mokslą investuojančios ekonomiškai stiprios šalys.

“Mokslininkų judėjimo srautai tarp šalių nėra lygiaverčiai. Mokslininkus traukia labiau išsivysčiusios šalys. Vyksta “protų nutekėjimo” procesas, kurį turime visomis priemonėmis stabdyti”, – sako V. Pranckietis.

Mokslininkams nerimą kelia susitraukęs šalies mokslinis potencialas ir regioninės aukštojo mokslo politikos stoka, dėl jos nyksta ne tik kai kurios mokslo šakos, tokios kaip geologija, aplinkotyra ar geografija, bet ir silpnėja pedagogų paruošimas. Jau dabar skaičiuojama, kad labiausia trūksta matematikos ir informatikos mokytojų.

Mokslininkų sąjungos atstovai rengs siūlymus regioninei aukštojo mokslo politikos strategijai, kuri būtų paremta objektyviais mokslo duomenimis ir kriterijais, kaip pritraukti investicijas į regionus ir stabdyti tiek mokslininkų, tiek šalies gyventojų emigraciją.

Seimo Pirmininko nuomone, mokslas turi dirbti Lietuvai, todėl palaikys Vyriausybės kartu su mokslininkais siūlomas priemones aukštojo mokslo kokybei skatinti. Mokslininkai aptarti minėtų klausimų rinkis vasario 7 d. Lietuvos mokslų akademijoje.

Su Seimo Pirmininku V. Pranckiečiu susitikti atvyko Lietuvos mokslininkų sąjungos pirmininkas prof. dr. Jonas Jasaitis, LMS vicepirmininkas, Mykolo Romerio universiteto prof. habil. dr. Alvydas Baležentis, LMS tarybos narys, Vilniaus universiteto vyriausiasis mokslo darbuotojas Vygintas Gontis, VU vyriausiasis mokslo darbuotojas prof. habil. dr. Leonidas Sakalauskas, LMS Salduvės skyriaus atstovas, Šiaulių universiteto rektorius prof. dr. Donatas Jurgaitis.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus