Valgyti ar ne prieš treniruotę – kas geriau?

Dauguma sportuojančių žmonių domisi, koks maistas tinkamiausias prieš treniruotę, tačiau mokslininkai teigia, jog geriausia nevalgyti nieko, rašo Independent.co.uk.Tyrimas, publikuotas Amerikos fiziologijos žurnale, parodė, kad tai padeda sudeginti daugiau riebalų.Tyrime dalyvavo antsvorio turintys vyrai, kurie sportavo arba nieko nevalgę, arba pavalgę kaloringo, angliavandenių turinčio maisto.

Tyrėjai rinko kraujo mėginius tiek po valgio (arba nieko nevalgius), tiek ir po treniruotės. Paaiškėjo, kad treniruotė nevalgius padeda sudeginti daugiau riebalų, kadangi jų atsargos yra naudojamos energijai. Tuo tarpu po sočių pusryčių energijai naudojami suvartoti angliavandeniai.

Pavalgius prieš treniruotę, fizinis aktyvumas nepaskatina tokių pat teigiamų riebalinio audinio pokyčių, kokie stebimi, kai žmogus sportuoja nevalgęs.

Vis tik šis tyrimas turi ir keletą trūkumų: jame dalyvavo tik vyrai, buvo matuojamas tik pusryčių valgymo ar praleidimo efektas, be to, išvadose nėra teigiama, kad maisto atsisakymas prieš sportą padeda greičiau atsikratyti antsvorio.

Trenerių ir žymių atletų nuomonės šiuo klausimu taip pat išsiskiria. Vieni teigia, kad nevalgius sportuoti yra lengviau, tuo tarpu kiti pataria suvalgyti angliavandenių ir baltymų turinčio maisto, kad organizmas turėtų pakankamai energijos, kurios reikia sportuojant.

 

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus