Višegrado šalys aptars pastangas kurti stipresnę ES po „Brexit“

Keturių Vidurio Europos valstybių premjerai ketvirtadienį aptars, kaip sustiprinti Europos Sąjungą, kai ją paliks Didžioji Britanija.

Šis susitikimas vyksta likus vos kelioms dienoms iki ES viršūnių susitikimo Briuselyje ir prieš Romoje vyksiantį Bendrijos susitikimą kovo 25-ąją, minint Europos ekonominės bendrijos 60-ąsias metines. Pastaroji organizacija vėliau tapo ekonominiu ES pagrindu.

Lenkijos premjerė Beata Szydlo (Beata Šydlo) Varšuvoje priima savo kolegas – Čekijos premjerą Bohuslavą Sobotką, Slovakijos ministrą pirmininką Robertą Ficą (Robertą Ficą) ir Vengrijos vyriausybės vadovą Victorą Orbaną (Viktorą Orbaną). Šios keturios valstybės sudaro vadinamąjį Višegrado ketvertą.

B.Szydlo atstovas Rafalas Bochenekas teigė, kad per derybas daugiausia dėmesio bus skiriama ES ateičiai, tačiau taip pat bus aptariama ir maisto, kurį kelios tarptautinės įmonės tiekia Vidurio Europai, kokybė. Pasak kai kurių ekspertų, maisto produktai, skirti Vidurio Europos rinkoms, yra prastesnės kokybės nei pardavinėjami visur kitur.

Per derybas taip pat veikiausiai bus kalbama apie Varšuvos atsisakymą palaikyti Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo Tusko, buvusio Lenkijos premjero, siekį būti išrinktam antrai kadencijai.

D.Tusko pustrečių metų kadencija baigsis gegužę. Jis yra vienintelis kandidatas į šį postą ir turi nemažą paramą, tačiau jis jau seniai nesutaria su konservatyvios valdančiosios Lenkijos partijos lyderiu.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus