Vokietijoje imigrantų skaičius pasiekė rekordines aukštumas

Vokietijoje gyvenančių imigrantų kilmės asmenų skaičius 2016-aisiais metais išaugo 8,5 proc. ir pasiekė rekordinį – 18,6 mln. – lygį. Tokį augimą didžiąja dalimi lėmė išaugęs pabėgėlių skaičius šalyje, antradienį pranešė Federalinis statistikos biuras, kuriuo remiasi naujienų agentūra „Reuters“.

Kiek daugiau nei ketvirtis šalies gyventojų (22,5 proc.) yra pirmos arba antros kartos imigrantai, kurių bent vienas iš tėvų gimęs neturėjo Vokietijos pilietybės.

Ši statistika paskelbta nenumaldomai artėjant rugsėjį vyksiantiems nacionaliniams rinkimams ir kanclerės Angelos Merkel varžovams socialdemokratams įspėjant saugotis, kad nepasikartotų 2015-ųjų metų scenarijus, kuomet A. Merkel atvėrė duris šimtams tūkstančių migrantų.

Šiuo metu apie 2,3 mln. Vokietijos gyventojų giminystės ryšiai sieja su Artimaisiais Rytais. Palyginti su 2011-aisiais, tokių saitų turinčių šalies gyventojų skaičius išaugo beveik 51 proc. Tuo tarpu apie 740 tūkst. Vokietijos gyventojų yra kilę iš Afrikos. Palyginti su 2011-ųjų metų rodikliu, šis skaičius padidėjo 46 proc.

2015 ir 2016 metais Vokietija priėmė per milijoną migrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių. Dauguma jų bėgo nuo karo ir skurdo.

Tačiau, nepaisant to, didžioji dalis Vokietijoje gyvenančių imigrantų yra atvykę iš kitų Europos šalių.

ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus