Vokietijoje renkamas naujas prezidentas

Vokietijos Bundestagas ir Bundesratas sekmadienį išrinks naują federacijos prezidentą.

Labiausiai tikėtina, kad juo taps buvęs užsienio reikalų ministras socialdemokratas Frankas Valteris Šteinmejeris (Frank-Walter Steinmeier). Jis ilgą laiką yra vienas populiariausių Vokietijos politikų, informuoja AP.

Realiai prezidentas Vokietijoje turi labai mažai vykdomosios valdžios galių ir į jį labiau žiūrima kaip į simbolinę figūrą bei moralinį autoritetą.

Naujasis prezidentas pakeis dabartinį Vokietijos valstybės vadovą – 77-erių metų Joachimą Gauką (Joachim Gauck). Už demokratiją kovojęs buvęs pastorius iš Rytų Vokietijos siekti antros kadencijos atsisakė dėl savo amžiaus.

Prezidentą renka speciali 1 260 narių asamblėja, sudaryta iš 630 įstatymų leidėjų iš Bundestago, Vokietijos parlamento žemųjų rūmų, ir iš tokio paties skaičiaus politikų, atstovaujančių 16-ai federalinių žemių.

F. V. Šteinmejeris užsienio reikalų ministro pareigas ėjo iki praėjusio mėnesio. Kadangi politikas yra užsitikrinęs kanclerės Angelos Merkel (Angel Merkel) vadovaujamos valdančiosios daugumos paramą, tikėtina, kad jis nesunkiai bus išrinktas naujuoju šalies vadovu.

 

Elta

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus