Vokietijos teismas: našlė neturi teisės į mirusio savo vyro spermą

Našlė neturi teisės į užšaldytą savo mirusio vyro spermą. Tokį negalutinį sprendimą priėmė Miuncheno Aukščiausiasis žemės teismas. Moteris prašė leisti jai pasinaudoti vienoje klinikų saugoma sėkla. Kai vyrui gyvam esant dirbtinis apvaisinimas nepavyko, 35 metų vokietė po jo mirties panoro pabandyti dar kartą, praneša agentūra AFP.

Teismas moters prašymą atmetė motyvuodamas embrionų apsaugos įstatymu. Šis numato bausmes už dirbtinį kiaušialąstės apvaisinimą jau mirusio vyro sperma. Klinika, sauganti mirusiojo sėklą, dėl to baiminasi būti apkaltinta padėjusi vykdyti nusikaltimą, jei leis našlei naudoti spermą. Teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas.

Pora 2014-aisiais nesėkmingai mėgino dirbtinio apvaisinimo būdu susilaukti palikuonio. Dėl ligos vyras nusprendė užšaldyti savo spermos, kad žmona galėtų toliau bandyti pastoti. 2015 metų liepą vyras po širdies transplantacijos mirė.

Moters prašymą prieš tai jau atmetė žemės teismas, nurodęs, kad būtų pažeisti vaiko interesai, jei jis gimtų po apvaisinimo panaudojus jau mirusio žmogaus spermą.

 

www.elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus