Vyrai apkalbas mėgstančias žmonas viduramžiais bausdavo itin žiauriai: apynasriai, pavadėliai ir patyčios

Šiais laikais sunku išvengti apkalbų. Tai tapo neatsiejama pokalbių dalimi. Visgi ne visada taip buvo. Viduramžiais kitus apkalbinėjančios moterys buvo viešai žeminamos savo pačių vyrų. Jas versdavo nešioti siaubingai atrodančias kaukes, kad aplinkiniai žinotų, kad už apkalbas žmonos nelieka nenubaustos.

Kaip ir dabar, tada moterys susirinkdavo aptarti pastarųjų įvykių ir, žinoma, apkalbėti savo bendrų pažįstamų. Dažniausiai jos susitikdavo per pusryčius ir tai tęsdavosi apie porą valandų. Tai atrodo ganėtinai normalu šiuolaikinėms moterims, tačiau viduramžiais apkalbinėjimas buvo laikomas šlykščia yda.

Vyrai savo žmonoms uždėdavo kaukę, dar vadinamą Skoldo apynasriu. Jis būdavo gaminamas iš metalo ir dengdavo beveik visą moters veidą. Ties burna būdavo pritaisytas speciali dalis, kurią reikėdavo įsikąsti, kai kaukė būdavo užrakinama. Panašiai, kaip daroma arkliams. Taip moteris iš viso negalėdavo kalbėti. Skylės kaukėje būdavo paliktos tik kvėpavimui ir ties akimis.

Jeigu kaukės neužtekdavo, įsiutę vyrai prie jos pririšdavo pavadėlį ir moteris turėdavo ištverti gėdingą eiseną gatvėmis. Vedžiodamas žmoną vyras skatindavo praeivius ją įžeidinėti, ar net spjaudyti ant jos, kad ši suprastu, ką padarė blogai.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus