Ž. K. Junkeris atskleis ES planą po “Brexit”

Trečiadienį Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) atskleis planą dėl Europos Sąjungos (ES) ateities po Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Sąjungos, informuoja “EurActiv”.

Vadinamasis Ž. K. Junkerio “Baltasis popierius” bus pristatytas Europos Parlamentui (EP). ES lyderiai viršūnių susitikime kovo 9-10 dienomis apsvarstys Ž. K. Junkerio pateiktą planą, o specialiajame susitikime Romoje kovo 25-ąją Sąjungos lyderiai pateiks savo asmeninius planus po JK išstojimo.

Specialiajame viršūnių susirinkime Italijoje, skirtame paminėti 60-ąsias Romos sutarties (Europos Bendrijos įkūrimo sutarties) metines, bloko lyderiai paskelbs specialią deklaraciją apie naujus ES ateities planus. Tikimasi, kad deklaracijoje bus kalbama apie 10 metų laikotarpį.

“Trečiadienį pirmininkas Ž. K. Junkeris pasirodys EP ir pristatys “Baltąjį popierių” dėl ES ateities”, – teigė EK pirmininko atstovas Margaritis Skinas (Margaritis Schinas).

Šokiruojantis JK sprendimas išstoti iš ES, sutapęs su ekonomine ir migrantų krize, įstūmė 28 valstybių narių ES į savigraužos laikotarpį. JK referendume pareikštas noras palikti Sąjungą – didelis smūgis ES, keliantis grėsmę Bendrijos išlikimui.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus