Ž. K. Junkeris pateikė kitokį ES įsivaizdavimą

Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) ketvirtadienį užsiminė apie radikalų Europos Sąjungos (ES) struktūros pertvarkymą. Pagal naująjį Ž. K. Junkerio įsivaizdavimą, Sąjungos pagrindą sudarytų mažesnis valstybių narių skaičius, o kitos šalys, nepasiruošusios visateisei narystei, galėtų priklausyti skirtingiems narystės lygmenims, informuoja “Deutsche Welle”.

“Ar visada turime žengti į priekį kaip 28 valstybių narių grupė? Ar neturėtų būti taip, kad norinčios žygiuoti greičiau galėtų tai daryti nepaveikdamos kitų narių?, – per konferenciją Belgijos Leveno mieste sakė Europos Komisijos pirmininkas.

Ž. K. Junkerio teigimu, blokas galėtų funkcionuoti geriau, jei ne kiekviena šalis būtų verčiama dalyvauti visai tų šalių nedominančiuose projektuose.

Politikas teigė, kad aplink pagrindines ES valstybes nares galėtų “suktis” kitos mažiau į Sąjungos veiklą įtrauktos šalys. Anot jo, tarp ne taip glaudžiai su ES susijusių šalių galėtų atsidurti, pavyzdžiui, Jungtinė Karalystė, arba net Turkija.

 

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus