Ž. K. Junkeris tikisi, kad vieną dieną Didžioji Britanija sugrįš į ES

Europos Komisijos (EK) vadovas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) penktadienį išreiškė viltį, kad Didžioji Britanija vieną dieną sugrįš į Europos Sąjungą (ES), nepaisant pernai metų balsavimo išstoti iš jos, informuoja naujienų agentūra AFP.

“Man nepatinka “Brexit”, nes norėčiau būti toje pačioje valtyje kaip ir Didžioji Britanija. Aš viliuosi, kad išaus diena, kai Didžioji Britanija sugrįš į tą valtį”, – po susitikimo dėl ES ateities po “Brexit” su kitomis 27 ES valstybėmis narėmis sakė Ž. K. Junkeris.

EK vadovas apgailestauja dėl Didžiosios Britanijos sprendimo palikti ES, tačiau gerbia šalies valią. Ž. K. Junkeris yra stipriai ES įsipareigojęs asmuo, palaikantis glaudesnę ES integraciją ir “skirtingų greičių” Sąjungą. Tačiau naujesnės valstybės narės iš Rytų Europos, pavyzdžiui, Lenkija ir Vengrija, priešinasi “skirtingų greičių” idėjai – baiminasi likti nuošalyje.

Per spaudos konferenciją po susitikimo Ž. K. Junkeris sakė, kad “Brexit” nereiškia Sąjungos pabaigos, o iš tiesų suteikė jai naują tikslą.

“Susidariau įspūdį, kad “Brexit” skatina kitas valstybes nares pasilikti… (…) Apgailestauju dėl “Brexit, tačiau tai dar ne pabaiga”, – teigė Ž. K. Junkeris.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus