Žiniasklaida: ES nesitars su Jungtine Karalyste prekybos klausimais, kol nebus pasiekta pažangos derybose dėl “Brexit”

Europos Sąjunga (ES) neketina svarstyti su Jungtine Karalyste prekybos sutarties klausimų tol, kol nebus pasiekta pažangos derybose dėl šalies pasitraukimo iš ES, rašo laikraštis “The Financial Times”. O to vargu ar galima tikėtis bent iki kitų Kalėdų (gruodžio 25 dienos).

ES atsisako bet kokių derybų, susijusių su prekyba, tol, kol bus pasiekta pažangos abiem kryptimis. Pirmasis klausimas, susijęs su Jungtinės Karalystės 60 mlrd. eurų išmokėjimu dėl pasitraukimo, antrasis – su ES piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, teisėmis.

Finansiniai santykiai tarp Jungtinės Karalystės ir ES, taip pat tokie klausimai kaip britų įmonių prieiga prie Europos rinkos, o europiečių įmonių – prie britų rinkos, taps pagrindiniais derybų dėl JK pasitraukimo iš ES sąlygų darbotvarkės punktais, derybos turėtų prasidėti ne anksčiau kaip kovo pabaigoje ir truks pusantrų dvejus metus.

Po pernai birželį vykusio referendumo dėl JK pasitraukimo iš ES daugelis bendrovių, įskaitant finansines, paskelbė apie planus perkelti Europos būstines iš Londono į kitų Europos valstybių sostines.

 

 

ELTA

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus