Žudynes išgyvenę JAV moksleiviai neapsikentė: žygiuos į sostinę

Praėjusią savaitę žudynes Parklando (Florida, JAV) Marjory Stoneman Douglas vardo vidurinėje mokykloje išgyvenę moksleiviai kviečia visą šalį dalyvauti žygyje į šalies sostinę Vašingtoną.

Kaip skelbia BBC, „Maršas už mūsų gyvybes“ turėtų įvykti Vašingtone kovo 24 dieną. Panašių akcijų tikimasi ir daugelyje kitų JAV miestų.

Organizatoriai teigia pasiryžę siekti, kad trečiadienio žudynės, pareikalavusios 17 gyvybių, taptų lūžio tašku siekiant federalinės ginklų kontrolės. Šeštadienį Fort Loderdeile vykusio protesto dalyviai, kreipdamiesi į šalį valdančius politikus, skandavo „gėda!“ ir „laikas yra dabar!“

„Mes netenkame savo gyvybių, kol suaugusieji kvailioja“, – sakė žudynes Parklande išgyvenęs Cameronas Kasky.

Daug dėmesio sulaukė kita Marjory Stoneman Douglas vidurinėje mokyklos mokinė Emma Gonzalez, užsipuolusi politikus, kurie priima finansinę paramą iš įtakingos Nacionalinės šautuvų asociacijos (NRA), ir ypač prezidentą Donaldą Trumpą, kurio kampaniją ginklų pramonės lobistai parėmė 30 mln. JAV dolerių.

Atsakingos politikos centro (angl. Center for Responsive Politics) duomenimis, NRA skyrė 11,4 mln. dolerių tiesioginei respublikonų kandidato D. Trumpo paramai ir 19,7 mln. dolerių – reklamoms, nukreiptoms prieš demokratų kandidatę Hillary Clinton.
Pats prezidentas D. Trumpas neseniai pabandė kaltę dėl to, kad šalyje nėra efektyvios ginklų kontrolės sistemos, suversti demokratams, nors būtent respublikonai įprastai karščiausiai pasisako prieš bet kokius suvaržymus.

Įvykiai Parklande buvo kruviniausios žudynės vienoje JAV mokyklų nuo 2012 metų.

Žudynes surengė buvęs Marjory Stoneman Douglas vidurinės mokyklos mokinys, 19-metis Nikolas Cruzas. Federalinį tyrimų biurą (FTB) buvo pasiekę pranešimai, kad sunkaus būdo paauglys gali ruošti išpuolį, tačiau į juos nebuvo sureaguota.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus